Як працює рибальське ехолот?

Дата: 19.03.2021 Коментарі: 0

У соціальних мережах і на спеціалізованих форумах присвячених риболовлі користувачі часто задають питання: сучасний рибальський ехолот що це таке? Адже пропозицій від різних відомих брендів, які виробляють рибальську електроніку, багато. І починаючому рибалці легко розгубитися в різноманітті досить цікавих моделей представлених, зокрема, в каталозі нашого Інтернет-магазину ОПТИМУС.

Щоб купити оптимальний для себе ехолот, з самого початку не переплачуючи за всілякі розумні і корисні функції, які персонально Вам на практиці ніколи не знадобляться на рибалці. Важливо розуміти:

 • На чому заснована робота ехолота
 • І в яких конкретно умовах Ви збираєтеся його експлуатувати.

Принцип роботи рибальських сонаров

Датчики-трансдьюсера ехолотів під різними кутами огляду (20 °, 45 °, 60 °) випромінюють ультразвукові хвилі. Які йдучи в глибину, відображаються від усіх підводних об'єктів, і «повертаються» назад.

Вся отримана під водою інформація потрапляє в електронні мікропроцесори, обробляється мікрокомп'ютерами, і виводиться на монохромні або кольорові дисплеї ехолотів у вигляді графічних символів.

Що бачить ехолот?

Так, практично все. В першу чергу на екрані головного блоку ехолота вимальовується у всіх найдрібніших деталях донна поверхня.

Якщо дозволяє потужність датчика-випромінювача, крім донного рельєфу, Ви побачите навіть шари донної структури:

 • Кам'янисту гальку
 • Ракушняк
 • Мул
 • Пісок
 • Глину.

По-друге, - на дисплеї буде видно всі живі істоти, рукотворні і нерукотворні предмети і об'єкти, які знаходяться під Вашим плавзасобом. Їх теж можна розглянути у всіх деталях, включивши функцію головного МЕНЮ: «ZOOM» ( «Зум») дозволяє збільшувати графічну картинку в кілька разів.

Додаткові можливості рибальських сонаров

Що вимірює ехолот? Залежно від кожної конкретної моделі:

 • Яка глибина під Вами
 • Яка температура води зараз за бортом
 • З якою швидкістю рухається Ваше плавзасіб
 • Який витрата палива на даний момент (при установці відповідних датчиків)

Для риболовлі в море, і на великих внутрішніх українських водоймах ідеальним варіантом буде, якщо Ви придбаєте в нашому Інтернет-магазині Optimys.com.ua - картплоттера : Ехолот суміщений з GPS-навігатором. Такі універсальні електронні пристрої для рибного лову сумісні зі смартфонами, ноутбуками, планшетами, з підводними і звичайними екшн-камерами, і іншими гаджетами. Одним з таких варіантів може бути ехолот-картплотер RAYMARINE DRAGONFLY 5 PRO .


«Каверзні» питання

Іноді наших менеджерів запитують: чи можна включати ехолот без води?

У принципі - так, можна і датчик без води залишити, але тільки при цьому на екрані ехолоти ви не побачите жодної адекватної картинки, так як сигнал від датчика не проходить через повітря.

Які Рибопошукові ехолоти краще: стаціонарні або переносні (кишенькові)?
Стаціонарні ехолоти, наприклад такі як HUMMINBIRD HELIX 5 DI G2 , однозначно могутніше, у них більше функцій, і вони краще для установки на моторні човни, катери, і яхти. Кишенькові (переносні) Рибопошукові ехолоти, для прикладу PHIRADAR FF278A або PHIRADAR FF288W NEW , незамінні:

 • Під час зимової риболовлі з льоду
 • При берегової ловлі з віддаленим (закидати спінінгом) датчиком-випромінювачем
 • При риболовлі з невеликих одномісних і двомісних човнів-ПВХ.

Чи завжди ехолот 100-відсотково бачить будь-яку рибу?

На жаль, не завжди. «Ахіллесова п'ята» багатьох малопотужних ехолотів - це так звані «мертві зони». Окремі невеликі ділянки під водою, недоступні променям рибальських сонаров. Майже для всіх ехолотів є мертва зона у верхній частині водойми і вона може становити від 40 см до 1,5-2 м. І ще одна мертва зона для всіх ехолотів, без винятку, - це дно. Якщо риба стоїть на самому дні (судак, сом, окунь), то ехолот не відокремлює таку рибу від рельєфу дна. Поділ починається за умови, що риба стоїть над дном в 10-15 см. У більш дорогих моделях ехолотів з кольоровим екраном придонна риба може відділятися від твердого дна іншими квітами. Тобто, у вас на екрані йде дно і виділяється червоним кольором, а потім з'явилося кілька маленьких горбків жовтим або помаранчевим кольором, то в даному випадку можна припустити, що це варто придонна риба. Яка саме? Потрібно дивитися на саме дно і умови рельєфу.

Ми радимо Вам звернути свою увагу на, представлені в каталозі нашого Інтернет-магазину ОПТИМУС, двопроменеві і багатопроменеві ехолоти та картплоттери від компаній:

Поділитися у соц. мережах

Коментарі

Написати коментар

Рекомедовані статті