• Про нас
  • Доставка і оплата
  • Гарантія та сервіс
  • Статті та огляди
  • Контакти
  • Акційні товари

Як вибрати електричний мотор для човна?

Дата: 04.12.2023 Переглядів: 14077 Коментарі: 0

Чим краще електромотор для човна від бензинового? Купити бензиновий мотор або електричний? Саме з такою проблемою вибору кожен з нас стикається перед покупкою підвісного двигуна для своєї гумової, дюралюмінієвої, пластикової або дерев'яного човна.

ЕЛЕКТРИЧНІ ПІДВІСНІ ЧОВНОВІ МОТОРИ спочатку задумувалися, проектувалися і створювалися для троллінгу. «Trollig motor» це їх англомовну назву / найменування визначає їх призначення. Так що про швидкісні пересування під ними на далекі відстані і мріяти не доводиться. Зате човнові електродвигуни славляться:

  • безшумністю роботи
  • здатністю долати мілководні ділянки глибиною навіть 30-50 сантиметрів (з бензомотором там тільки на веслах)
  • гребними гвинтами-незацепляйки , майже не намотувати на себе траву і водорості
  • дуже легким вагою і простотою установки на будь-який плавзасіб (у Вас ніколи не виникне питання: як поставити електромотор на човен?)
  • відсутністю будь-яких спеціальних вимог для їх тривалого зберігання (вони прекрасно зимують в звичайних міських квартирах, не виказуючи своєї присутності «ароматами» бензину)
  • ну, і, звичайно ж, 100-відсоткової екологічною чистотою в порівнянні з бензиновими аналогами (в цивілізованих країнах на багатьох водоймах заборонено рух на бензинових моторах)

Коли вибір зроблений

Прийнявши остаточне рішення купувати двигун на електротязі, потрібно спробувати гранично точно визначити: який електромотор для човна краще підійде конкретно для моїх умов риболовлі? Розрахувати орієнтовну потужність (тягове зусилля) човнових електромоторів, які за своїми технічними параметрами ідеально встануть на транец Вашої човни дуже просто. Плюсуя: вага човна, вага пасажирів, вага вантажу / спорядження на борту. Якщо Ви збираєтеся на човні з електромотором ще й полювати, приплюсовують в загальний «ваговій котел» і вага мисливської собаки. Припустимо, в сукупності у Вас вийшло 400 кілограм. Додаємо ще 100 кг, щоб мати запас міцності. Виходить, що Вам необхідно купувати собі електричний мотор здатний «штовхати» човен вагою 500 кілограм, з тягової потужністю / зусиллям не менше 14 кг (в англійських фунтах: 30 Lb). Для цього може підійти практично будь-який електромотор, і 30 lbs, і 40 lbs, і 55 lbs.

Зазвичай всі ці параметри / показники зазначаються в технічних характеристиках, технічних паспортах, і в анотаціях / описах до кожної конкретної моделі підвісної човнового електродвигуна.
Але обов'язково враховуйте (!): що ці усереднені розрахункові показники зазначаються для водойм без течії зі стоячою водою.
Збираючись пересуватися по річці, варто заздалегідь підбирати електродвигун пропорційно збільшивши його тягову потужність, щоб при необхідності можна було на човні без проблем рухатися навіть проти течії.


Вибираємо акумулятор

Як підібрати акумулятор до електромотора човна? І чи можна використовувати звичайний автомобільний акумулятор? Ці два питання часто задають менеджерам нашого Інтернет-магазину Optimys.com.ua.
Спробуємо коротко відповісти на них. Автомобільні / стартерні акумулятори розраховані на разову максимальне навантаження, щоб швидко запустити двигун автомобіля. Вони не люблять тривалої роботи з постійними навантаженнями, з одним і тим же напругою. Їм протипоказана розрядка понад 50-60 відсотків від загальної місткості, не кажучи вже про більш глибокої розрядки. В принципі, автомобільні / стартерні акумулятори при експлуатації підвісних човнових електромоторів використовувати можна. Але не виключено, що цим Ви дуже скоро свій автомобільний / стартерний акумулятор приведете в непридатність. Тому для підвісних човнових електродвигунів були спеціально розроблені так звані «тягові акумулятори» працюють на основі:


  • AGM-технології (AGM-акумулятори, мультигелевий)

Вони розраховані на роботу з постійними характеристиками потужності навантаженнями, їм не страшні глибокі (до 70-80 відсотків ємності) розрядки. Не люблять вони перезарядки. Тобто: коли їх вчасно не відключають. І до них бажано придбати спеціальний зарядний пристрій. Ви ввечері поставили гелевий або AGM-акумулятор, підключений до зарядного пристрою, на зарядку і спокійно пішли спати. Коли акумулятор зарядиться, зарядний пристрій автоматично відключить подачу електроенергії. Прокинувшись вранці, Ви взяли мотор з акумулятором і поїхали на риболовлю.


Поради бувалих

Який термін експлуатації човнового електромотора? І як його продовжити? Досвідчені водномоторнікі рекомендують електричний човновий двигун, акумулятор і зарядний пристрій купувати в одному магазині. Так зручніше, і фінансово вигідніше: включається в дію система знижок.
І менеджери нашого Інтернет-магазину ОПТИМУС зможуть підібрати гранично оптимальний персонально для Вас комплект: підвісний електричний двигун для човна + акумулятор + зарядний пристрій. Від цього і буде залежати термін служби Вашого електродвигуна.

Експерти водно-моторного ринку вважають, що моторесурс підвісного човнового електромотора (в залежності від конкретної компанії-виробника) становить не менше 500-600 мотогодин безперервної роботи. Тобто, якщо Ви виїжджаєте на риболовлю 2-3 рази на рік, і експлуатуєте його в середньому по 7-10 годин на добу, моторесурсу електромотора Вам цілком вистачить на 20-30 років його експлуатації. І за часом, при належному догляді за його технічним станом і при використанні правильних гелевих та AGM-акумуляторів - це далеко не межа.

Які бувають човнові електромотори по типу управління, і який з них найбільш оптимальний?


Як правило, підвісними електродвигунами управляють:

  • за допомогою румпеля
  • за допомогою пульта дистанційного керування
  • за допомогою ножної педалі

Найдорожчі за ціною - Румпельное човнові електродвигуни. Найоптимальніші для риболовлі: електромотори з комбінованим типом управління: наприклад, з Румпельное і з дистанційним управлінням, або, коли електродвигуном можна управляти і дистанційно і за допомогою ножної педалі. Але коштують такі підвісні човнові електричні мотори в кілька разів дорожче.

Поділитися у соц. мережах

Коментарі

Написати коментар

Рекомедовані статті